Čo je Cloud Computing

Všeobecný termín „cloud“ označuje poskytovanie služieb a produktov cez internet. Rozšírený termín „cloud computing“ umožňuje firmám využívať cudzie výpočtové zdroje, ako sú dátové úložiská, virtuálne servery, aplikácie a samozrejme, elektrický prúd. Vďaka tomu si u vás vo firme nemusíte budovať a udržiavať vlastnú výpočtovú infraštruktúru. Jednoducho povedané, v dobe cloud computingu už nemusíte nakupovať drahé servery a starať sa o ich údržbu.

Cloudové riešenia vám umožnia uložiť vaše firemné údaje v dátových centrách, ktoré sa nachádzajú na rôznych geografických lokalitách. Hoci sa dáta nenachádzajú pod vašou strechou, nemusíte si robiť starosti o ich bezpečnosť alebo dostupnosť.

Technológia cloudu je nový trend, ktorý pomáha firmám minimalizovať náklady na IT infraštruktúru. Vďaka cloudu sa môžete sústrediť na to, čo je pre vás najdôležitejšie: dosahovanie obchodných cieľov. Starosti o techniku necháte na niekoho iného.

Čo je cloud computing

Prečo prejsť na cloud? Výhody a benefity


  • Výrazné zníženie nákladov na hardvér. Už nemusíte kupovať veľké dátové úložiská, spravovať ich a modernizovať. Cloudové úložisko odstraňuje potrebu kúpy nového hardvéru po ukončení životného cyklu technológie.
  • Flexibilita a elasticita – nehrozia vám žiadne masívne investície do lokálnej infraštruktúry. Aj keby ste zo dňa na deň potrebovali omnoho vyšší (alebo nižší) výpočtový výkon, vďaka cloudu ho máte k dispozícii prakticky okamžite.

  • Najvyššia spoľahlivosť. Viditeľné výpadky a dlhšia nedostupnosť vašich dát na cloude je vysoko nepravdepodobná.

  • Výhodné platobné modely Pay per use (pay as you go) vám dovoľujú platiť len za tie zdroje, ktoré dnes reálne používate. Už nikdy nebudete plytvať peniazmi na IT služby, pretože ste neodhadli potreby vás a vašich zamestnancov.

  • Dostupnosť kdekoľvek na svete. So smartfónmi a tabletmi môžete pristupovať k údajom (firemným alebo osobným) kedykoľvek a kdekoľvek na svete. Dôležitý e-mail alebo dokonca pracovnú schôdzu vybavíte odkiaľkoľvek – stačí vám len internetové pripojenie.

  • Microsoft Silver Partner
  • Microsoft Silver Partner Small and Midmarket Cloud Solutions
  • Microsoft Sales Specialist Office 365

Máte záujem o naše služby?

V prípade, že máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať a my vám s radosťou poradíme.

Kontaktujte nás