Microsoft Azure

Najvyššia forma cloudu pre firmy
 

Microsoft Azure patrí medzi cloudové služby, ktoré sú poskytované formou IaaS (infraštruktúra ako služba). To znamená, že si môžete prenajať celý virtuálny server, a teda hotovú IT infraštruktúru. Toto je základný rozdiel oproti Office 365, ktorý patrí do kategórie SaaS (softvér ako služba). Microsoft Azure je najvyšší model Cloudu, ktorý ponúka Microsoft.

V praxi je Azure neustále sa rozrastajúci balík cloudových služieb, ktorý zahŕňa už viac ako 100 rôznych servisných služieb. Jednoduchým príkladom môže byť Terminálový server, SQL server, Active directory, ale aj Linuxový virtuálny stroj či Oracle alebo SAP server. Azure podporuje najširšiu škálu operačných systémov, programovacích jazykov, rozhraní, nástrojov a databáz. Azure beží v globálnej sieti dátových centier riadených Microsoftom vo viacerých krajinách. Všetky Azure služby sú navrhnuté tak, aby podporovali minimálne 99,90% dostupnosť SLA (mnohé z nich až 99,95%). Microsoft garantuje zachovanie dát v EÚ, pokiaľ si to želáte.

Naša spoločnosť je Microsoft Silver partner v profesionálnych cloudových riešeniach pre firmy. Zmigrovali sme už desiatky existujúcich serverov do Azure cloudu. Vďaka nám si teraz môžete prenajať Azure produkty na výhodnej mesačnej báze. Získate tým flexibilitu a menšiu finančnú záťaž.

Uvažujete o prechode na Microsoft Azure alebo len potrebujete viac informácií? Neváhajte nás kontaktovať.

Microsoft Azure

Prečo sa rozhodnúť pre Microsoft Azure?


  • Možnosti škálovania – môžete začať jedným virtuálnym serverom a v prípade potreby môžete pokračovať v rozširovaní až na desiatky až stovky serverov. Vždy platíte len za to, čo naozaj používate. Môžete zdroje pridávať alebo uberať podľa vašej aktuálnej potreby.

  • Servery môžete automatizovane nastaviť na vypínanie a zapínanie podľa vopred stanovených časových pasiem (napr. servery môžu bežať len počas pracovnej doby, čím môžete významne ušetriť finančné náklady na prevádzku).

  • Máte na výber akýkoľvek operačný systém – všetko záleží na vašom výbere virtuálnej “mašiny”. Či už to bude Linux alebo Windows

  • Vďaka mesačnému prenájmu môžete kedykoľvek meniť parametre. Vždy zaplatíte len za to, čo využívate a vyhnete sa zle odhadnutým potrebám, ktoré sú spojené s nákupom fyzických serverov.

  • Nový virtuálny server môžete mať doslova vytvorený v priebehu pár minút.

  • Microsoft zaručuje maximálnu bezpečnosť a dostupnosť serverového výkonu.

  • Zmena výkonu na požiadanie – ak potrebujete dočasne navýšiť výkon, viete veľmi rýchlo požiadať o navýšenie.

  • Microsoft Silver Partner
  • Microsoft Silver Partner Small and Midmarket Cloud Solutions
  • Microsoft Sales Specialist Office 365

Máte záujem o naše služby?

V prípade, že máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať a my vám s radosťou poradíme.

Kontaktujte nás